سرپرستار

سامانه ی جامع آموزش علوم پزشکی و علوم پایه

 

 

 

 

 

 

 

آموزش محور

برگزاری کارگاه های و سمینار های آموزشی همراه با ارئه ی گواهی معتبر از سمت دانشگاه های علوم پزشکی یا نهاد های مربوطه نظیر جهاد دانشگاهی جهت ارتقا سطح علمی از اهداف مجموعه ی سر پرستار می باشد که نمونه ی کارگاه های برگزار شده در سایت موجود است.

شبکه ی مجازی پرستاران

صفحه ی شخصی خود را بسازید! همکاران خود را پیدا کنید و آنها را دنبال کنید، در صفحه ی آنها نظر بگذارید، نظرسنجی منتشر کنید، گروه های دوستانه بسازید و...

بهینه شده برای تلفن همراه

این سایت برای تمام صفحه های نمایش بهینه سازی شده اعم از کامپیوتر و لپتاپ، تبلت و گوشی. حتی در صفحه نمایش های کوچک مانند تلفن همراه نیز فونت ها وقالب سایت بدون مشکل دیده خواهند شد.

 

 • گروه سرپرستار یک گروه علمی، متشکل از تعدادی دانشجوی فعال است که در راستای تبیین و ترسیم  الگوی یک ایرانی تحصیل کرده ی تاثیر گذار و متعهد و با اخلاق قدم بر میدارد و در این راستا با تمامی گروه های علمی و فرهنگی هم سو، همکاری می کند. اطلاعات بیشتر ...

  خلاصه ی فعالیت های ما:

  • برگزاری کارگاه ها و سمینار های علمی با ارئه ی گواهی معتبر
  • تولید علم بومی به وسیله ی پژوهش و تحقیق
  • بازدید های علمی از مراکز علمی کشور
  • گفتمان سازی و مطالبه گری حقوق جامعه ی پزشکی - پیراپزشکی
  • انجام امور خیرخواهانه مانند بازدید از خانه ی سالمندان
  • و...
 • هر گونه انتقاد، پیشنهاد یا نظر خود را به گوش ما برسانید! کارگاه خاصی مد نظر شماست؟ انتقادی نسبت به برنامه های پیشین گروه سرپرستار دارید؟ پیشنهادی جهت بهبود کیفیت فعالیت های گروه دارید؟

  از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

  • شناسه ی H_N_support@ در تمامی پیام رسان ها
  • شماره ی تماس 38 96 060 0912
  • ایمیل info@head-nurse.ir
  • به تمامی پیام ها در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد

 

علت این امر واضح است، به همان علت که ما دراین دوره و زمانه بیشتر سرما می‌خوریم بیشتر هم دچار انگل هاي گوارشی میشویم.

 

در واقع سیستم ایمنی و ارتش دفاعی بدن ما نسبت به نسل هاي قبلی ضعیف تر شده است و بهمین علت، همانطور که توان مقابله با ویروس ها را ندارد و مکرّرا سرما می‌خورد، توان کشتن انگل ها را نیز ندارد و بهمین جهت شاهد آن هستیم که اینروزها – و علیرغم ارتقای ظاهری سطح بهداشت – شیوع انگل هاي گوارشی بسیار زیاد شده است به نحوی که دیگر نمی‌توان آنرا یک بیماری دانست که در کودکان رایج تر است؛ بلکه تعداد زیادی از ما بزرگ ترها نیز – چه بدانیم و چه ندانیم – دچار این مشکل هستیم.

 

مضمون جالب این جاست که اطبّاي قدیم – مثلا جناب ابن سینا در کتاب قانون – اعتقاد دارند که اصلی ترین علت وجود کرم هاي گوارشی، افزایش بلغم در معده و روده هاست.

 

دقّت در خوراکی هاي مصرفی مردم این دوره و زمانه نشان میدهد که مصرف غذا هاي سرد و رطوبتی«یعنی همان غذا هاي بلغم زا» بسیار گسترش یافته است«مثل گوشت هاي سفید، انواع لبنیات، برنج، زياده روي در مصرف میوه ها و سالادها و …» و این افزایش مصرف غذا هاي بلغمی، هم بنابر نظر طبّ قدیم و هم بنابر عقیده طبّ جدید«چون مصرف زیاد غذا هاي بلغم زا باعث کاهش توان سیستم ایمنی بدن است» می‌تواند باعث گسترش انگل هاي گوارشی شود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
اتصال اینترنت برقرار نیست