سرپرستار

سامانه ی جامع آموزش علوم پزشکی و علوم پایه

 

 

 

 

 

 

 

آموزش محور

برگزاری کارگاه های و سمینار های آموزشی همراه با ارئه ی گواهی معتبر از سمت دانشگاه های علوم پزشکی یا نهاد های مربوطه نظیر جهاد دانشگاهی جهت ارتقا سطح علمی از اهداف مجموعه ی سر پرستار می باشد که نمونه ی کارگاه های برگزار شده در سایت موجود است.

شبکه ی مجازی پرستاران

صفحه ی شخصی خود را بسازید! همکاران خود را پیدا کنید و آنها را دنبال کنید، در صفحه ی آنها نظر بگذارید، نظرسنجی منتشر کنید، گروه های دوستانه بسازید و...

بهینه شده برای تلفن همراه

این سایت برای تمام صفحه های نمایش بهینه سازی شده اعم از کامپیوتر و لپتاپ، تبلت و گوشی. حتی در صفحه نمایش های کوچک مانند تلفن همراه نیز فونت ها وقالب سایت بدون مشکل دیده خواهند شد.

 

 • گروه سرپرستار یک گروه علمی، متشکل از تعدادی دانشجوی فعال است که در راستای تبیین و ترسیم  الگوی یک ایرانی تحصیل کرده ی تاثیر گذار و متعهد و با اخلاق قدم بر میدارد و در این راستا با تمامی گروه های علمی و فرهنگی هم سو، همکاری می کند. اطلاعات بیشتر ...

  خلاصه ی فعالیت های ما:

  • برگزاری کارگاه ها و سمینار های علمی با ارئه ی گواهی معتبر
  • تولید علم بومی به وسیله ی پژوهش و تحقیق
  • بازدید های علمی از مراکز علمی کشور
  • گفتمان سازی و مطالبه گری حقوق جامعه ی پزشکی - پیراپزشکی
  • انجام امور خیرخواهانه مانند بازدید از خانه ی سالمندان
  • و...
 • هر گونه انتقاد، پیشنهاد یا نظر خود را به گوش ما برسانید! کارگاه خاصی مد نظر شماست؟ انتقادی نسبت به برنامه های پیشین گروه سرپرستار دارید؟ پیشنهادی جهت بهبود کیفیت فعالیت های گروه دارید؟

  از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

  • شناسه ی H_N_support@ در تمامی پیام رسان ها
  • شماره ی تماس 38 96 060 0912
  • ایمیل info@head-nurse.ir
  • به تمامی پیام ها در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد

یک درمان آزمایشی جدید برای بیماری پارکینسون که شامل تزریق میلیون هاسلول بنیادی به مغز افراد مبتلا به این بیماری است,در حال حاضر در یک آزمایش بالینی آزموده می شود.این مطالعه در اکتبر امسال توسط محققان دانشگاه کیوتو در ژاپن به انجام رسید.بر اساسAFP,محققان درمان یک مرد که در دهه پنجاهم زندگیش است را شروع کرده اند.

گرچه مطالعات پیشین درمان های سلول های بنیادی برای پارکینسون را آزمایش کرده بودند اما این مطالعه دید برای اولین بار از سلول های بنیادی پرتوان القایی یا iPSCاستفاده کرده است. این ها سلول های بالغی (مشابه سلول های پوست یا خون در مقابل سلول های جنینی)هستند که برنامه ریزی مجدد شده اند و بنابر این مشابه سلول ها در مراحل اولیه تکاملشان بوده وپتانسیل این را دارند تا هر نوع از سلول های بدن را شکل دهند.

در این مطالعه محققان از iPSCبرای ساخت سلول های پروژنیتور دوپامینرژیک یا سلول هایی که رشدشان سلول های مغزی تولیدکننده دوپامین(ماده ای شیمیایی در مغز که برای کنترل حرکت عضلات مورد نیاز است)را تشکیل می دهند,استفاده کردند.در بیماران مبتلا به پارکینسون این سلول های مغزی تولیدکننده دوپامین میمیرند و باعث ایجاد علائمی از جمله تورم و سختی در راه رفتن ,حرکت و هماهنگی می شوند.براساس بنیاد the michael J foxمحققان امیدوارند در این آزمایش جدید نشان دهند که این پیوند سلول های بنیادی به جایگزینی سلول های تولید کنننده دوپامین از دست داده شده وبازتولید دوپامین کمک کند.

بر اساس AFP,برای این درمان محققان طی یک جراحی 3ساعته 2.4میلیون سلول بنیادی را به سمت چپ مغز این مرد تزریق کردند.در حال حاضر این مریض از جهت عوارض جانبی تحت نظر است و در صورت عدم رویت مشکلی این محققان 2.4میلیون سلول بنیادی را به سمت راست مغزش نیز تزریق خواهند کرد.

این محققان قصد دارند تا در مجموع 7 بیمار را در این آزمایش شرکت دهند و به مدت 2 سال آن هارا تحت نظر بگیرند.

بر اساس دانشگاه کیوتو,این iPSCها از افراد ااهداکننده گرفته می شود بنابر این لازم است این بیماران از داروهای سرکوب کننده ی سیستم ایمنی برای جلوگیری از رد سلول های پیوند داده شده استفاده کنند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
اتصال اینترنت برقرار نیست